Trwa ładowanie...
d1ur7d3
27-01-2004 10:05

Paksas złapany na dobrych obietnicach

Rozmowa telefoniczna prezydenta Rolandasa
Paksasa z rosyjskim biznesmenem Jurijem Borisowem, jaką nagrały w
marcu ubiegłego roku służby bezpieczeństwa, może być
potwierdzeniem zobowiązań Paksasa wobec najhojniejszego sponsora
jego kampanii wyborczej - uważa litewska telewizja.

d1ur7d3
d1ur7d3

W informacyjnym programie telewizyjnym Panorama podano, że Paksas zatelefonował do swego sponsora Jurija Borisowa 4 marca roku 2003 r. i zaprosił go na następny dzień na spotkanie. Podczas rozmowy telefonicznej Paksas miał przyrzec Borisowowi załatwienie spraw i wyrażał nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Prezydent, wg TV, zachęcał też Borisowa, by wyrzucił z głowy wszelkie negatywne myśli, zapewniając, że nic się nie zmieniło.

Telewizja nie przedstawiła zapisu rozmowy, ani jej stenogramu, ani też żadnych dowodów jej autentyczności.

Borisow powiedział, że nie może sobie przypomnieć spotkania 5 marca z Paksasem, odmówił skomentowania rozmowy telefonicznej, sugerował, że nie chce stać się wspólnikiem tych, którzy bezprawnie publikują cudze rozmowy.

Paksas również nie pamiętał rozmowy. "Chyba żartujecie. Nie wiem, co mówiłem komuś pół roku temu" - powiedział Paksas przedstawicielom telewizji.

Powiedzieli oni, że nagrania rozmowy Borisowa dokonano w lutym w celu uzyskania dodatkowej informacji na temat jego domniemanej działalności przestępczej.

Problemy prezydenta Rolandasa Paksasa rozpoczęły się pod koniec października roku 2003, gdy pojawiły się zarzuty, że ludzie z jego otoczenia, a może i on sam, mieli związki z międzynarodowymi organizacjami przestępczymi.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj