Trwa ładowanie...
d2eayt3

Pakistan solidarny z narodem Kaszmiru

W Pakistanie obchodzony jest we wtorek Dzień Solidarności z Narodem Kaszmiru. W okolicznościowym posłaniu do Pakistanczyków prezydent Pervez Musharraf zapewnił o pełnym, ale tylko moralnym, dyplomatycznym i politycznym poparciu Islamabadu dla islamskiego narodu indyjskiej części Kaszmiru.

d2eayt3
d2eayt3

W swym posłaniu prezydent Musharraf podkreślił równoczesnie, że Pakistan pragnie normalizacji stosunków z Indiami, pokojowego rozwiązania problemu Kaszmiru i innych spornych kwestii. Pakistańskie władze ustanowiły wtorek jako dzień wolny od pracy. Rano w meczetach odbyły się modły w intencji muzułmanów poległych w czasie ponad 50-letniego konfliktu z Indiami o władzę nad Kaszmirem.

Centrum obchodów Dnia Solidarności z Narodem Kaszmiru jest miasto Muzaffarabad, administracyjna stolica pakistańskiej części Kaszmiru. Tam ma wygłosić przemówienie prezydent Musharraf.

Zamieszkany niemal wyłącznie przez wyznawców islamu Kaszmir podzielony jest między Indie, Pakistan i Chiny. Spór o indyjską część Kaszmiru był przyczyną dwóch wojen Indii z Pakistanem. Indie oskarżają Pakistan o szkolenie i zbrojenie separatystów. Rebelianci chcą oderwać od Indii należącą do nich część Kaszmiru. (jask)

d2eayt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eayt3
Więcej tematów