Trwa ładowanie...
d2vjpi2

Otwarto stację metra w Londynie, zamkniętą po zamachu

Stacja londyńskiego metra Parsons Green, która od piątku pozostawała zamknięta z powodu zamachu terrorystycznego przeprowadzonego przy pomocy ładunku wybuchowego pozostawionego w wagonie pociągu, została w sobotę otwarta - poinformował operator metra TfL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeszcze w sobotę opinii publicznej przekazane zostaną kolejne informacje nt. przebiegu śledztwa
Jeszcze w sobotę opinii publicznej przekazane zostaną kolejne informacje nt. przebiegu śledztwa (PAP, Fot: Andy Rain)
d2vjpi2

Policja wciąż szuka sprawców, którzy podłożyli w metrze improwizowany ładunek wybuchowy. Eksplodował on w piątek rano na stacji Parsons Green, w zachodnim Londynie, raniąc co najmniej 29 osób.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, choć komisarz policji metropolitalnej Mark Rowley zbagatelizował tę deklarację, argumentując, że IS rutynowo bierze na siebie odpowiedzialność za tego typu ataki.

W związku ze zdarzeniem poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii podniesiono do najwyższego, krytycznego. Oznacza to, że do kolejnego zamachu "może dojść w każdej chwili". Jeszcze w sobotę opinii publicznej przekazane zostaną kolejne informacje nt. przebiegu śledztwa.

d2vjpi2

Londyn po zamachu

W piątek wieczorem brytyjska premier Theresa May poinformowała o rozpoczęciu przygotowań do wdrożenia operacji "Temperer", w ramach której wojsko wesprze policję w strzeżeniu bezpieczeństwa na terenie kraju, m.in. wzmacniając ochronę kluczowych budynków turystycznych i administracji publicznej, lotnisk, dworców i większych imprez masowych.

d2vjpi2

Podziel się opinią

Share
d2vjpi2
d2vjpi2
Więcej tematów