Trwa ładowanie...
dvmqelj
most

Otwarcie nowego mostu Warszawskiego we Wrocławiu

W nocy z niedzieli na poniedziałek otwarty zostanie we Wrocławiu nowy most Warszawski. Obiekt znajduje się na trasie, która jest alternatywą dla drogi krajowej nr 8 Warszawa-Kudowa Zdrój.

Share
dvmqelj

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur, na nowym moście oraz na nowej jezdni alei Kromera, tj. ulicy pomiędzy placem Kromera a nowym mostem, obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy, po jednym pasie dla każdego kierunku. Stara jezdnia al. Kromera, prowadząca w tej chwili ruch w stronę starego mostu, zostanie zamknięta.

Otwarcie nowego mostu oznacza również uruchomienie placu Kromera i ul. Toruńskiej, oraz wyremontowanego skrzyżowania ulic Boya -Żeleńskiego - Długosza.

Zamknięty zostanie natomiast starego most Warszawski. Jego remont będzie prowadzony z części nowego mostu przeznaczonej na wbudowanie torów tramwajowych. Modernizacja potrwa do przełomu sierpnia i września 2008 r.

dvmqelj

Zlokalizowane w ciągu drogi powiatowej mosty Warszawskie wraz z drogami przyległymi są fragmentem podstawowego układu komunikacyjnego miasta, doprowadzającego ruch do drogi krajowej nr 8, a przez to do północno-wschodnich części regionu i w kierunku na Warszawę.

Dzięki tej przeprawie ruch wyprowadzany jest z centralnych rejonów miasta, trasa pełni też funkcję alternatywnej dla drogi krajowej nr 8 Warszawa - Kudowa Zdrój, w przypadku utrudnień ruchu w rejonie mostu Szczytnickiego i pl. Grunwaldzkiego.

dvmqelj

Podziel się opinią

Share
dvmqelj
dvmqelj
Więcej tematów