Trwa ładowanie...
d27p5n9

Otwarcie granic. Kiedy otwarcie granic? Minister podał możliwe rozwiązanie

Kiedy nastąpi otwarcie granic? Nie ma jeszcze dokładnego oficjalnego terminu. Możliwą datę podał minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz.
Share
Kiedy nastąpi otwarcie granic? Wciąż nie ma dokładnego terminu otwarcia granic
Kiedy nastąpi otwarcie granic? Wciąż nie ma dokładnego terminu otwarcia granicŹródło: Getty Images
d27p5n9

Kiedy otwarcie granic?

W związku z epidemią koronawirusa, polskie granice zamknięte są już od kilku tygodni. Wjazd do kraju dla samochodów osobowych jest możliwy tylko w 31 miejscach. Do Polski wpuszczani są jedynie obywatele naszego kraju wracający z zagranicy oraz cudzoziemcy, którzy są związani z Polską zawodowo lub rodzinnie.

Kiedy nastąpi otwarcie granic? Dokładna data nie jest jeszcze znana. Luzowane są kolejne obostrzenia w gospodarce, ale granice w całej Unii Europejskiej wciąż pozostają zamknięte. Część krajów ogłosiła, że ma to nastąpić 15 czerwca. Taki termin pojawia się też w nieoficjalnych informacjach przekazywanych przez polskich polityków.

d27p5n9

Otwarcie granic. Minister podał możliwy termin

Głos na temat otwarcia granic zabrał minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz. We wtorek 2 czerwca ministrowie spraw zagranicznych Polski, Estonii, Łotwy i Litwy podpisali deklarację o współpracy w regionie po pandemii koronawirusa.

W Tallinie Jacek Czaputowicz mówił o otwieraniu granic między państwami naszego regionu. Zdaniem szefa MSZ jest to kwestia dni, może tygodni. Nie wykluczył, że nastąpi to jeszcze przed wakacjami.

- Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni restrykcje będą znoszone, a podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami - dodał szef MSZ.

d27p5n9

Zobacz wideo: Bon turystyczny 1000+. Adam Bielan: Andrzej Duda dopinguje premier Jadwigę Emilewicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27p5n9

Podziel się opinią

Share
d27p5n9
d27p5n9
Więcej tematów