Trwa ładowanie...
ycipk-pgitku
ycipk-pgitku
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Oto najczęściej i najrzadziej prezentowani kandydaci w TVP

W dziewięciu stacjach regionalnych TVP najczęściej prezentowano programy wyborcze kandydatów PO, w pięciu województwach - przeważały programy kandydatów PiS, a w jednym - SLD - wynika z raportu Fundacji im. Stefana Batorego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-pgitku

Programy kandydatów Platformy Obywatelskiej prezentowano najczęściej w stacjach telewizyjnych w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, poznańskim i zachodniopomorskim.

W województwach: lubelskim, małopolskim, podlaskim, podkarpackim, śląskim oraz w stacjach ogólnopolskich: w "Wiadomościach" i "Panoramie" przeważały programy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. W woj. świętokrzyskim dominowały materiały kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W większości regionalnych stacji kandydaci prezentowani byli - według oceny Fundacji im. Stefana Batorego - w sposób neutralny (ponad 70% całkowitego czasu na materiały wyborcze). Materiały krytyczne stanowiły kilka procent.

ycipk-pgitku

W programach ogólnopolskich ("Wiadomości" o 19.30 i "Panorama" o 18.00) informacji krytycznych było więcej, głównie ze względu na wykluczenie z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.

Fundacja im. Stefana Batorego już po raz trzeci prowadzi monitoring wybranych programów telewizji publicznej, analizując materiały dotyczące kandydatów w wyborach samorządowych od 1 do 19 listopada. Po wyborach samorządowych 21 listopada zostanie zaprezentowany kolejny raport.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-pgitku

ycipk-pgitku
ycipk-pgitku