Trwa ładowanie...

Oszuści podszywają się pod popularny hotel. Tysiące internautów dało się nabrać

Kolejny facebookowy przekręt odniósł sukces. Jak widać internauci nie uczą się na błędach i nadal lekkomyślnie udostępniają posty. Tym razem skusiła ich perspektywa spędzenia tygodnia w luksusowym hotelu w Karpaczu. Oczywiście zupełnie za darmo.

Share
Oszuści podszywają się pod popularny hotel. Tysiące internautów dało się nabrać
Źródło: facebook.com
d2py4yt

Zasady konkursu jak zwykle były bardzo proste. Wystarczyło udostępnić wpis, który pojawił się na profilu "Hotel-Karpacz" oraz podać swoje imię i nazwisko w komentarzu.

Rzekome wyniki pojawiły się w niedzielę i jak w przypadku tego typu fałszywych konkursów jeden z podanych linków odsyłał do profilu osoby, która aktualnie była zalogowana w przeglądarce. Tym samym wygrał "każdy", kto zdecydował się kliknąć. Aby odebrać nagrodę zwycięzca musi wypełnić formularz i wysłać dwa smsy, które łącznie kosztują ponad 60 złotych. Ponad 80 tysięcy osób dało się nabrać.

Do internautów zaapelowali przedstawiciele Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, którzy ostrzegli przed braniem udziału w konkursie, z którym nie mają nic wspólnego. " Jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy z wykorzystaniem zbudowanego przez nas wizerunku" - czytamy na oficjalnym profilu hotelu.

d2py4yt

Podziel się opinią

Share
d2py4yt
d2py4yt
Więcej tematów