Trwa ładowanie...

Oświadczenia majątkowe Neumanna. CBA zawiadamia prokuraturę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnieniu przestępstwa, w związku z zakończeniem kontroli oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna, ważnego polityka PO i byłego wiceministra zdrowia. - CBA stało się fabryką fake newsów, ich zarzuty są absurdalne - mówi poseł w rozmowie z money.pl.

Oświadczenia majątkowe Neumanna. CBA zawiadamia prokuraturęŹródło: WP.PL
d1g05i4
d1g05i4

Informacja podana przez CBA jest lakoniczna. Można dowiedzieć się z niej, że od 4 września 2018 r. do 3 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA przeprowadzili postępowanie kontrolne dotyczące prawdziwości i prawidłowości oświadczeń o stanie majątkowym Sławomira Neumanna. Były one złożone w latach 2013 – 2018 w związku z wykonywaniem mandatu posła na Sejm oraz zajmowaniem stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa trafiło do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze 29 lipca tego roku.

Poprosiliśmy Neumanna o komentarz w tej sprawie. - Mam wrażenie, że CBA stało się fabryką fake newsów - mówi poseł. - Nie zostały uwzględnione moje wyjaśnienia, nie zostały uwzględnione fakty z oświadczeń moich i mojej żony, które również były kontrolowane - dodaje. Wyjaśnia, że składał korektę do oświadczeń.

d1g05i4

- Zarzuty są absurdalne, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Mam wrażenie, że to jest rozgrywane politycznie, w sposób zorganizowany, tuż przed wyborami - mówi Sławomir Neumann.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Upadłość konsumencka krok po kroku

d1g05i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g05i4
Więcej tematów