Trwa ładowanie...
30-12-2014 17:00

Ostra reakcja Rosji. "Nie zostawiamy wrogich działań bez odpowiedzi"

Rosja odpowie na nowe sankcje wprowadzone przez Waszyngton wobec kolejnych obywateli rosyjskich oskarżanych o łamanie praw człowieka - tak brzmi najnowszy komunikat ministerstwa spraw zagranicznych Rosji.

Share
Ostra reakcja Rosji. "Nie zostawiamy wrogich działań bez odpowiedzi"Źródło: AFP, fot: ALEXANDER NEMENOV
d4028kr

"Jak to Waszyngton mógł już poprzednio zauważyć, nie zostawiamy takich wrogich działań bez odpowiedzi" - napisano w komunikacie ministerstwa, który jest reakcją decyzję Departamentu Stanu oraz ministerstwa skarbu USA.

USA dodały cztery nazwiska do tzw. listy Magnitskiego, czyli listy rosyjskich funkcjonariuszy państwowych oskarżanych o łamanie praw człowieka.

"Działania podejmowane przez USA stawiają pod znakiem zapytania dalszą dwustronną współpracę (Rosji i USA) w takich kwestiach jak irański program nuklearny czy kryzys w Syrii oraz inne poważne problemy międzynarodowe" - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.

d4028kr

Na najnowszej czarnej liście władz amerykańskich znaleźli się m.in. zastępca prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej Wiktor Grin oraz śledczy Andriej Stryżow, zamieszani w sprawę rosyjskiego adwokata Siergieja Magnitskiego, który zmarł w 2009 roku w areszcie.

W sumie amerykańskie sankcje wynikające z przyjętej przez Kongres "ustawy Magnitskiego" nałożono na 34 osoby; objęto je zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a ich ewentualne aktywa w USA zamrożono.

Zobacz wideo. Putin: Nikogo nie atakujemy

d4028kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4028kr
d4028kr
Więcej tematów