Trwa ładowanie...
d2l8yq1

Ostra dyskusja. "Media publiczne zniszczyły Donalda Tuska"

Ostra dyskusja w studiu po decyzji szefa Rady Europejskiej. - To media publiczne zniszczyły Donalda Tuska - powiedziała posłanka PO Joanna Mucha w programie "Kawa na Ławę". To wywołało emocje po drugiej stronie stołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk we wtorek ogłosił, że rezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich
Donald Tusk we wtorek ogłosił, że rezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich (East News)
d2l8yq1

Rezygnacja Donalda Tuska z kandydowania na prezydenta cały czas jeszcze budzi emocje. - Wiedzieliśmy, że Donald Tusk się waha. To nie było dla nas zaskoczenie. Znając Donalda Tuska, wiem, że podejmował tę decyzję w trosce o państwo - powiedziała w programie "Kawa na Ławę" posłanka PO Joanna Mucha.

Stwierdziła jednocześnie, że "to media publiczne zniszczyły Tuska". Powiedziała, że spotykając się z ludźmi, oni mówią tekstami z TVP. - To wynik tej nagonki, która została rozpętana w mediach publicznych - na nas i na Donalda Tuska - dodała.

- Celowe działanie mediów publicznych nastawione na zniszczenie Donalda Tuska przyniosło efekt - uznała. - Ale my wygramy te wybory - zapewniła jednocześnie Joanna Mucha, choć nie ma jeszcze ogłoszonej decyzji, kto będzie kandydatem PO na prezydenta. - Czy są jacyś konkurenci dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Po co ten teatr? - pytał prowadzący. Mucha stwierdziła, że widzi przynajmniej 2 - 3 nazwiska. - Bardzo poważni zawodnicy polityczni. Kidawa-Błońska ma ogromne szanse, ale o tym zdecyduje cała Platforma - podsumowała.

d2l8yq1

Sondaż prezydencki WP. Michał Kamiński komentuje

Do decyzji Tuska odniósł się także doradca prezydenta Paweł Sałek, pytany, jak odebrał tę deklarację Andrzej Duda. - Pan prezydent podchodzi do decyzji Donalda Tuska spokojnie. Z rozwagą i spokojem. Przede wszystkim koncentruje się na bieżącej pracy - powiedział.

Zadaniem Krzysztofa Gawkowskiego z Lewicy Tusk "abdykował", ponieważ miał świadomość skali hejtu, który by się na niego wylał. Wiedział, że w kampanii byłby niesamowicie atakowany. Przez wiele swoich decyzji jest bardzo krytykowany. - Dobrze, że nie kandyduje - podkreślił. Jednocześnie stwierdził, że Lewica rozpoczyna przygotowania do kampanii, ale to nie jest jeszcze czas na przedstawienie kandydata. Ocenił, że mają spokojny merytoryczny plan.

d2l8yq1

Na dyskusje o Tusku ostro zareagował Krzysztof Bosak. - 15 minut toczymy dyskusję o kandydacie, którego nie ma. Rozmawiamy o człowieku, który nie startuje. To bez sensu - skwitował. Dziwił się także wypowiedzi Joanny Muchy, która zapewniła, że wygra kandydat PO, a jeszcze go nie ma. - Konfederacja wyłoni kandydata na prezydenta w prawyborach - dodał.

Donald Tusk zrezygnował

Przypomnijmy: Donald Tusk we wtorek ogłosił, że rezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Podziękował wszystkim, którzy jego decyzję zrozumieli i przeprosił tych, którzy poczuli się nią rozczarowani.

- Podjąłem decyzję, że nie będę startował w nadchodzących wyborach prezydenckich. Możemy wygrać te wybory, ale musi być to kandydatura nieobciążona bagażem trudnych i niepopularnych decyzji - oświadczył we wtorek Donald Tusk.

Jak ustalił dziennikarz WP Michał Wróblewski, na decyzję Tuska mogły wpłynąć sondaże, które były premier zlecił jednej z polskich firm badawczych. Ich wyniki miały nie dawać większych szans przewodniczącemu Rady Europejskiej na prezydenturę.

d2l8yq1

Sondaż prezydencki WP. Michał Kamiński komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l8yq1

Podziel się opinią

Share

d2l8yq1

d2l8yq1
Więcej tematów