Trwa ładowanie...
d17tfc5
d17tfc5

Ostatni wywiad z Janem Kulczykiem dla TVP. "To nieprawda, że w gospodarce każdy by sobie poradził"

- Gospodarka, jak każda inna sfera życia, czy to medycyna, czy geografia, czy edukacja, wymaga ogromnych kompetencji. I polityka również. A my mamy taką skłonność, nie tylko do dyskutowania, ale uważania, że w gospodarce to każdy by sobie poradził, zresztą w polityce tak samo. A to jest nieprawda - mówił Jan Kulczyk w jednym z ostatnich wywiadów, udzielonym 6 czerwca TVP podczas Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17tfc5

Jan Kulczyk, jeden z największych polskich przedsiębiorców, najbogatszy człowiek w Polsce, zmarł w nocy z wtorku na środę w wieku 65 lat.

Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, był uznawany za jednego z najlepszych polskich przedsiębiorców. Miał szerokie kontakty biznesowe poza granicami kraju.

d17tfc5

Biznesmen zajmował się głównie inwestycjami w energetyce, przemyśle i wydobyciu ropy naftowej oraz gazu, a także w infrastrukturę i nieruchomości. Założone przez niego nowe przedsiębiorstwo Kulczyk Investments, dawniej Kulczyk Investment House, ma liczne udziały w wielu spółkach światowych.

Ostatnią wielką inwestycją biznesmena był zakup od Skarbu Państwa Ciechu. W planach Kulczyk miał sprowadzanie taniej energii elektrycznej z elektrowni atomowej Chmielnicki na Ukrainie i przesyłanie jej do krajów Unii Europejskiej.

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów