Trwa ładowanie...

Orzysz. Ochroniarz jednostki wojskowej śmiertelnie postrzelił kolegę. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok ws. Krzysztofa W. Chodzi o nieumyślne spowodowanie śmierci. Mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Tym samym podtrzymano wyrok poprzedniej instancji.

Orzysz. Ochroniarz jednostki wojskowej śmiertelnie postrzelił kolegę. Zapadł prawomocny wyrokŹródło: iStock.com
d9siyd7
d9siyd7

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2017 r. W kompleksie wojskowym w Orzyszu, należącym do 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, został śmiertelnie postrzelony człowiek. Ofiarą był jeden z cywilnych pracowników, który ochraniał obiekt wojskowy. Krzysztof W. przez nieostrożność doprowadził do niekontrolowanego wystrzału. Postrzelony wartownik zmarł na skutek obrażeń klatki piersiowej.

Prokuratura pod koniec grudnia 2018 r. oskarżyła ochroniarza o nieumyślne spowodowanie śmierci. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Mężczyzna nie przyznawał się do winy. Pod koniec października 2019 r. Krzysztof W. został uznany za winnego zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Piszu skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Wartownik miał również zapłacić 20 tys. zł na rzecz oskarżycielki posiłkowej oraz dwie nawiązki po 10 tys. zł na rzecz każdego z jej małoletnich synów. Obrońca oskarżonego wniósł apelację od decyzji. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok poprzedniej instancji. Zarzuty apelacji zostały uznane za niezasadne. Mowy końcowe również były objęte wyłączeniem jawności. Wyrok jest prawomocny.

d9siyd7

Zobacz też: Incydent na konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Nie było agencji z bykami"

Źródło: olsztyn.so.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9siyd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9siyd7
Więcej tematów