Trwa ładowanie...
papież
19-01-2008 15:20

Orędzie papieża na Światowy Dzień Chorego

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego Benedykt XVI napisał, że, spiesząc chorym na ratunek, trzeba też im pomóc zrozumieć "zbawczą wartość własnego cierpienia".

Share
Orędzie papieża na Światowy Dzień ChoregoŹródło: AFP
d3p3gts

Hasło tego dnia, który obchodzony będzie 11 lutego, brzmi: "Eucharystia, Lourdes i opieka duszpasterska nad chorymi". Nawiązuje się w nim do przypadającej w tym roku 150. rocznicy objawień w Lourdes.

Orędzie ogłosił Watykan.

Benedykt XVI podkreślił, że "w tajemniczej jedności z Chrystusem, człowiek, który cierpi z miłością i uległym zdaniem się na wolę Boga, staje się żywą ofiarą za zbawienie świata".

d3p3gts

Przytoczył następnie słowa Jana Pawła II z listu apostolskiego "Salvifici doloris": "Im bardziej człowiek jest zagrożony grzechem, im cięższe struktury grzechu dźwiga w sobie współczesny świat, tym większą wymowę ma ludzkie cierpienie. I tym bardziej Kościół czuje potrzebę odwoływania się do ludzkich cierpień dla ocalenia świata".

Ból przyjęty z wiarą staje się bramą wejściową do tajemnicy odkupieńczego cierpienia Jezusa i do osiągnięcia wraz z Nim pokoju i szczęścia Jego zmartwychwstania - dodał papież. (sm)

Sylwia Wysocka

d3p3gts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3gts
d3p3gts
Więcej tematów