Trwa ładowanie...
d3pana3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opozycjonista Aleksiej Nawalny zapowiada, że będzie zwalczał reżim Putina

Antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny, który obecnie przebywa w areszcie domowym, w wywiadzie dla agencji Associated Press oświadczył, że zamierza kontynuować walkę przeciwko reżimowi prezydenta Władimira Putina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksiej Nawalny
Aleksiej Nawalny (AP, Fot: © 2014 Alexander Zemlianichenko)
d3pana3

- Opozycja powinna być moralna, nazywać zło złem - powiedział Nawalny, który przed dwoma laty był, jak pisze AP, "charyzmatyczną siłą napędową potężnych protestów w Moskwie" przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Obecnie przebywa w areszcie domowym w ramach, toczącego się przeciwko niemu, postępowania sądowego za domniemane zagarnięcie 26 mln rubli (ok. 625 tys. dolarów) na szkodę francuskiej firmy Yves Rocher.

W wywiadzie dla AP Nawalny zauważył, że areszt domowy to sprytna taktyka Kremla, gdyż z jednej strony uniemożliwia wystąpienia publiczne, z drugiej jednak nie czyni z opozycjonisty politycznego męczennika w surowym rosyjskim więzieniu.

d3pana3

Nawalny nie widzi dużych szans na to, by Kreml zgodził się na pokojowe przekazanie władzy. - Reżim w Rosji nie zmieni się w następstwie wyborów. W sytuacji, gdy mamy (opozycja) zakaz udziału w wyborach, nie wiem, jak by się to mogło stać - powiedział.

Zdaniem Nawalnego to, że Putin według sondaży ma 84-procentowe poparcie, jest fikcją.

- 84 proc. nic nie znaczy w autorytarnym państwie - powiedział Nawalny. - Jeśli Putin jest tak pewny tych liczb, to czemu nie mogą nas dopuścić do wyborów? - zapytał.

Zdaniem Nawalnego główną przeszkodą dla dokonania zmian politycznych w Rosji nie jest ani Putin, ani prześladowania jego oponentów, lecz raczej brak wiary w przyszłość kraju u zwykłych ludzi.

d3pana3

Lider opozycji utrzymuje, że w ingerencji Putina na Ukrainie nie chodzi o odbudowę rosyjskiego imperium, lecz o bardziej pragmatyczną sprawę - utrzymanie władzy przez prezydenta i jego otoczenie.

- Sukces Ukrainy to ich śmierć - powiedział Nawalny. - Dla nich skrajnie ważne jest to, by Ukraina poniosła porażkę - dodał Aleksiej Nawalny, który udzielił wywiadu w, jak pisze AP, niewielkim mieszkaniu w szarym, ponurym bloku z czasów radzieckich - zajmuje je z żoną i dwójką dzieci.

d3pana3

Podziel się opinią

Share

d3pana3

d3pana3
Więcej tematów