Trwa ładowanie...
d5c61to

Opóźnienia w wypłacaniu 500+. Ponad 100 tys. przypadków

Łącznie 112 tys. spraw dotyczących opóźnień w wypłatach 500+ odnotowano w całej Polsce. Ten problem dotyczy głównie rodzin, w których gdy rodzice dzieci przebywają za granicą.
Share
Najgorzej jest w woj. zachodniopomorskim, opolskim i lubuskim
Najgorzej jest w woj. zachodniopomorskim, opolskim i lubuskimŹródło: PAP
d5c61to

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że marszałkowie wszczęli postępowania w niespełna połowie takich spraw - reszty nawet nie zaczęli rozpatrywać. Teraz leży to w gestii wojewodów, jednak ich praca zbytnio nie przyspieszyła rozpatrywania wniosków.

Rodzice nie otrzymują żadnych odsetek za zwłokę w wypłacie świadczenia, ale mogą skierować sprawę do sądu. Jak twierdzą eksperci, nie przynosi to jednak wymiernych efektów. Symptomatyczny jest przypadek ojca kilkorga dzieci z Wrocławia, któremu tamtejszy Sąd Administracyjny za opóźnienia przyznał zaledwie tysiąc złotych zadośćuczynienia.

W opóźnieniach przoduje województwo zachodniopomorskie - zalega z ponad 5300 sprawami. W woj. opolskim wpłynęło ponad 4700 wniosków, które dotyczą rodziców pracujących i mieszkających za granicą - do stycznia nie rozpatrzono żadnej. Z kolei w woj. lubuskim było 4,5 tys. takich spraw.

d5c61to

Zobacz także: Adam Andruszkiewicz broni Morawieckiego. „Ciężko go rozliczać za to, co było kiedyś”

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5c61to

Podziel się opinią

Share
d5c61to
d5c61to
Więcej tematów