Trwa ładowanie...

Operacja "Norman Davis", kulisy "upadku Donalda Tuska" i Jarosław Gowin kontra Jarosław Kaczyński. Okładki tygodników

Poznaliśmy już główne tematy, jakie będą omawiane w poniedziałkowych tygodnikach. Nowy numer "Sieci" przedstawi ostatnie lata politycznej kariery Donalda Tuska. W "Newsweeku" przeczytać będzie można o szczegółach konfliktu między liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
Share
Ostatnie lata politycznej kariery Donalda Tuska to równia pochyła? Prezentujemy przegląd okładek tygodników
Ostatnie lata politycznej kariery Donalda Tuska to równia pochyła? Prezentujemy przegląd okładek tygodnikówŹródło: Getty Images
d1w5glt

W najnowszym numerze "Sieci" ukaże się m.in. analiza Marka Pyzy i Marcina Wikło, którzy w tekście "Od premiera do hejtera" opisują ostatnie lata Donalda Tuska w polskiej i europejskiej przestrzeni publicznej.

"Były premier znaczy coraz mniej. Reaguje agresją i frustracją. Atakuje już nie tylko polski rząd, lecz także Viktora Orbána. Zwycięstw dobrze nie skonsumował, a na porażkach niczego się nie nauczył. Czy właśnie oglądamy Donalda Tuska, który sam przed sobą przyznaje, że w poważnej polityce nie będzie już nigdy istotną postacią? " - pytają autorzy.

Na łamach nowego numeru przeczytać będzie można także rozmowę z prof. Zdzisławem Krasnodębskim, socjologiem i filozofem społecznym, który skomentuje sytuację związaną z epidemią koronawirusa i przedstawi jej możliwe skutki dla świata.

d1w5glt

Zobacz też: Szydło odsłania kulisy rozmowy z Kaczyńskim na temat wyborów prezydenckich

O aktualnych wydarzeniach w Polsce piszą także dziennikarze "Do Rzeczy". W poniedziałkowym wydaniu głównym tematem będzie sprawa Normana Daviesa, naukowca z polskim obywatelstwem. W swoim artykule Piotr Zychowicz stawia tezę, że w USA panuje "prożydowskie lobby", które uniemożliwia zrobienie kariery niewygodnym naukowcom.

d1w5glt

"Historia polsko-żydowska to tylko jedna z wielu 'min', na które można wpaść na amerykańskich uniwersytetach. Dużo większą i groźniejszą 'miną' jest zajmowanie się obecnymi stosunkami amerykańsko-izraelskimi" - pisze z kolei Piotr Włoczyk w tekście "Jak wylecieć z hukiem".

W tygodniku ukaże się też tekst Piotra Semki, który zastanawia się, kto wyjdzie zwycięsko z konfliktu na linii Kaczyński – Gowin.

"W USA znane są pojedynki nastolatków o miano „zmokłej kury”. Dwa samochody jadą naprzeciw siebie i ten, kto w ostatniej chwili zjedzie na bok, aby uniknąć czołowego zderzenia, zyskuje to mało zaszczytne miano. Taki pojedynek czeka posłów Porozumienia. Ilu z nich poprze Gowina, a ilu zachowa lojalność wobec Kaczyńskiego?" - pisze Semka w artykule "Kto zostanie 'Zmokłą kurą'".

"Newsweek" natomiast, w swoim poniedziałkowym numerze również skupia się na dwójce najbardziej komentowanych w ostatnich tygodniach polityków w Polsce. Na okładce umieszczone zostały twarze Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Obaj mają na twarzy maseczki ochronne.

d1w5glt

- Najnowszy Newsweek - czy Jarosław Gowin pomoże odebrać Kaczyńskiemu najpierw funkcję marszałka sejmu, a potem całą władzę? - napisał na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w5glt

Podziel się opinią

Share
d1w5glt
d1w5glt
Więcej tematów