Trwa ładowanie...

ONZ oskarża dżihadystów o "czystki etniczne i religijne" w Iraku

Wysoka Komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay oskarżyła dżihadystów Państwa Islamskiego o dokonywanie czystek etnicznych i religijnych w Iraku i zaapelowała o osądzenie ich sprawców za "możliwe zbrodnie przeciw ludzkości".
Share
"Ludobójstwem" nazywają działania islamistów Kurdowie i ich zwolennicy podczas protestu w Paryżu
"Ludobójstwem" nazywają działania islamistów Kurdowie i ich zwolennicy podczas protestu w ParyżuŹródło: AFP, Fot: Fred Dufour
dvrvsls

Oenzetowska komisarz ds. praw człowieka potępiła "zatrważające i powszechne" przestępstwa popełniane każdego dnia przez siły Państwa Islamskiego w Iraku i sprzymierzone z nim grupy zbrojne, w tym zabójstwa, przestępstwa seksualne, przestępstwa na tle etnicznym i religijnym.

Prześladowania i systematyczne akty przemocy udokumentowane przez pracowników ONZ mogą się okazać tożsame ze zbrodniami przeciw ludzkości i zbrodniami wojennymi w świetle prawa międzynarodowego - oświadczyła Navi Pillay.

Państwo Islamskie opanowało znaczne obszary w północnym i zachodnim Iraku oraz na północy i wschodzie Syrii. Dżihadyści ogłosili powstanie na tych terenach sunnickiego kalifatu.

dvrvsls

Podziel się opinią

Share
dvrvsls
dvrvsls
Więcej tematów