Trwa ładowanie...
d3jgkkz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Oman: trzy lata więzienia za list otwarty do Baracka Obamy

Sąd w Omanie skazał na trzy lata więzienia znanego działacza praw człowieka - Saida Dżadada, któremu zarzucono podważanie prestiżu państwa. Według tamtejszych mediów zarzuty są związane z napisaniem przez niego listu otwartego do prezydenta USA Baracka Obamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: DAN ANDERSON)
d3jgkkz

Sprzymierzone z Zachodem władze Omanu, przez który w 2011 roku przetoczyły się protesty arabskiej wiosny, tłumiły ruch społecznej kontestacji, aresztując działaczy krytykujących rząd w mediach społecznościowych.

Sąd pierwszej instancji w stolicy, Maskacie, uznał Saida Dżadada, uczestnika protestów z 2011 roku, za winnego podżegania do udziału w nielegalnych zgromadzeniach i publikacji w internecie materiałów, które zakłócały porządek publiczny. Został skazany również na karę grzywny w wysokości 1,7 tys. riali (prawie 4,5 tys. dolarów). Działacz zamierza odwołać się od wyroku.

Według gazety internetowej mowatinoman.net podstawą zarzutu podważania prestiżu państwa był otwarty list, który działacz w 2013 roku napisał do Obamy. Wyraził w nim konsternację z powodu amerykańskiej polityki wobec łamania praw człowieka w krajach Zatoki Perskiej. "Oczekujemy od Stanów Zjednoczonych, jako supermocarstwa, by zawsze stały u boku ludzi i broniły zasad demokracji oraz praw człowieka" - napisał Dżadad.

d3jgkkz

Zobacz również wideo: Dziewięciolatka apeluje do Obamy

d3jgkkz

Podziel się opinią

Share

d3jgkkz

d3jgkkz
Więcej tematów