Trwa ładowanie...
dennsur

Olsztyn. Oszukał sklep na 2 zł. Grozi mu więzienie

Podczas płacenia za zakupy w jednym z olsztyńskich supermarketów 19-latek podmienił cenę jednego z produktów. W ten sposób sklep stracił na transakcji 2 zł. Mężczyźnie za ten czyn grożą bardzo poważne konsekwencje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olsztyn. Oszukał sklep na 2 zł. Grozi mu więzienie
Olsztyn. Oszukał sklep na 2 zł. Grozi mu więzienie (PAP)
dennsur

Do sytuacji doszło w poniedziałek 14 września. 19-latek płacąc za zakupy w kasie samoobsługowej podmienił cenę jednego z produktów, dzięki czemu zapłacił o ok. 2 zł mniej. Wszystko dostrzegł jednak ochroniarz, który zatrzymał mężczyznę i wezwał policję.

Olsztyn. Mała kwota, wielkie konsekwencje

Choć kwota, na stratę której 19-latek naraził supermarket wydaje się być bardzo mała to kara, za ten czyn może być wyjątkowo dotkliwa. Policja tłumaczy, że w tej sprawie to nie wartość mienia ma znaczenie, a charakter zarzucanego czynu. Za oszustwo, którego dopuścił się mężczyzna grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie za przestępstwo z artykułu 286 Kodeksu Karnego.

dennsur

"Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - czytamy w artykule.

Kaczyńskie chce likwidacji branży futrzarskiej. Rolnicy: zgoda, ale dajcie odszkodowania

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dennsur

Podziel się opinią

Share
dennsur
dennsur
Więcej tematów