Trwa ładowanie...
TVP

Oleksy: piszę wspomnienia, kilka osób się obrazi

- Piszę wspomnienia, które mogą wywołać nerwowe reakcje niektórych polityków - zapowiada w rozmowie z tvp.info Józef Oleksy. - Kilka osób się obrazi, ale nie będę im nic objaśniać - dodaje.
Share
Oleksy: piszę wspomnienia, kilka osób się obrazi
Źródło: PAP
d3khuhx

Oleksy tłumaczy też, dlaczego zwleka z wydaniem książki. - Jestem zbyt obolały po atakach na mnie - wyjaśnia. I dodaje: choć unikam rozliczeń osobistych, w książce znajdzie się obszerny alfabet personalny. - Staram się nie wydawać werdyktów, ale mam przecież prawo do własnych ocen - dodaje.

Oleksy krytycznie też podchodzi do pomysłów polityków SLD, którzy chcą m.in. zakazać obecności krzyży w szkołach. - Mój rodowód jest katolicki, ale obecnie nie jestem religijny. Mam jednak wiele wrażliwości na sprawy ludzkich oczekiwań, pragnień i nadziei, którym religia wychodzi naprzeciw. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem wojny z religią - mówi Oleksy.

- Uważam, że lewica nie powinna rozpętywać żadnej kampanii przeciwko krzyżom. Mnie osobiście nie przeszkadzają. Jestem pewien, że cała awantura skończy się na tym, że Joanna Senyszyn odbędzie jeszcze jedno tournee po mediach – dodaje były szef rządu.

d3khuhx

Podziel się opinią

Share
d3khuhx
d3khuhx
Więcej tematów