Trwa ładowanie...

Olbrzymie eksplozje w składzie amunicji - 200 zabitych

Ok. 200 osób zginęło, a ok. 1500 zostało rannych w niedzielę w serii wybuchów w składach amunicji w Brazzaville, stolicy Republiki Konga - poinformowały miejscowe władze. Wcześniejsze dane mówiły o 4 ofiarach śmiertelnych i 60 rannych.

Share
Olbrzymie eksplozje w składzie amunicji - 200 zabitych
Źródło: AFP, Fot: Marc Hofer
d3uzr0o

- Według źródeł z centralnego szpitala w następstwie eksplozji zginęło ok. 200 osób, a bardzo wiele innych jest rannych, z czego część ciężko - powiedział agencji Reuters przedstawiciel prezydenta Betu Bangana, aktualizując liczbę poszkodowanych. Na razie brak oficjalnych danych na temat liczby ofiar.

Wybuchy, które zniszczyły lub uszkodziły wiele budynków, wywołały panikę w mieście. Pięć następujących po sobie eksplozji słychać było także w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, położonej po drugiej stronie rzeki Kongo.

d3uzr0o

W telewizji pojawił się minister obrony Republiki Konga Charles Zacharie Bowao, który próbował uspokoić ludzi po obu stronach rzeki, i informował, że nie jest to wojna ani zamach stanu, lecz incydent w składach amunicji. Zapewniał też, że służby ratownicze próbują opanować pożar, który zapewne stał się przyczyną eksplozji.

Agencja ITAR-TASS poinformowała, że w niewielkim stopniu został uszkodzony budynek ambasady Rosji. Pierwszy zastępca szefa MSZ Andriej Denisow powiedział, że incydent nie przeszkodził odbywającemu się na terenie placówki głosowaniu w wyborach na prezydenta Rosji i w żadnym razie nie ma z nimi związku.

d3uzr0o

Podziel się opinią

Share
d3uzr0o
d3uzr0o
Więcej tematów