Trwa ładowanie...
d4g6mht

Okradła seniora. Miała sprawdzać, czy starszy pan ma pieniądze na trumnę

• 31-latka weszła do domu 71-letniego mieszkańca Gniezna, podając się za pracownika socjalnego • Twierdziła, że przyszła sprawdzić, czy mężczyzna ma w domu odpowiednią sumę pieniędzy na zakup trumny • Starszy pan pokazał jej wszystkie oszczędności • Kobieta wyszła i, jak się później okazało, zabrała ze sobą ponad 16 tys. zł
Share
Okradła seniora. Miała sprawdzać, czy starszy pan ma pieniądze na trumnę
Źródło: KPP w Gnieźnie
d4g6mht

Mimo apeli policji, starsze osoby cały czas padają ofiarą oszustów, którzy mają coraz bardziej oryginalne pomysły na to, by wejść do ich mieszkań.

Na początku maja do domu 71-letniego mieszkańca Gniezna zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownik socjalny. Jak wyjaśniła, przyszła sprawdzić, czy mężczyzna posiada w domu wystarczającą sumę pieniędzy na... zakup trumny.

- Na początku domownik kategorycznie odmówił pokazania swoich oszczędności. Kobieta nie dała jednak za wygraną. Twierdziła, że jeżeli nie ma pieniędzy, to na trumnę dostanie - relacjonuje Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej policji. - Gdy zaczęła przeszukiwać szuflady, 71-latek pokazał jej miejsce, gdzie znajdował się portfel z gotówką oraz miejsce, gdzie przechowywał zaoszczędzone przez siebie pieniądze. Niecodzienny gość zrobił zamieszanie w mieszkaniu i wyszedł - dodaje.

d4g6mht

Kobieta obiecała jeszcze, że wróci, ale tak się nie stało, a wraz z nią zniknęły oszczędności starszego pana wynoszące ponad 16 tys. zł.

Chociaż od tego dnia minęło ponad 2,5 miesiąca, wytężona praca techników kryminalistycznych doprowadziła do ustalenia, że kradzieży dokonała 31-letnia mieszkanka Wrocławia. W ostatnich dniach udało się zatrzymać ją w Wolsztynie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów