Trwa ładowanie...

Okładki tygodników: Kaczyńska, Cenckiewicz o gen. Hermaszewskim, "Wprost" o knuciu Macierewicza

Tylko jeden tygodnik poświęcił swoją okładkę kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej - w "Sieciach Prawdy" Marta Kaczyńska opowiada o rodzicach i o śledztwie. W "Do Rzeczy" wraca sprawa gen. Hermaszewskiego, a "Wprost" rozważa polityczną przyszłość Antoniego Macierewicza.
Share
Okładki nowych numerów "Sieci" oraz "Do Rzeczy" z Martą Kaczyńską i Mirosławem Hermaszewskim.
Okładki nowych numerów "Sieci" oraz "Do Rzeczy" z Martą Kaczyńską i Mirosławem Hermaszewskim.Źródło: "Sieci" / "Do Rzeczy", Fot: "Sieci" / "Do Rzeczy"
d44a5hb

We wtorek czeka nas 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Ten temat znalazł się na okładce tylko jednego poniedziałkowego tygodnika, czyli "Sieci Prawdy" braci Karnowskich (poza nim w ostatnią środę "Gazeta Polska" opublikowała wywiad z prezesem PiS). "Prawda zawsze zwycięży" - mówi Marta Kaczyńska. Tygodnik reklamuje wywiad pisząc o nim: "przejmująca i szczera rozmowa z Martą Kaczyńską o bolesnych wspomnieniach i braku rodziców oraz o wsparciu ze strony Jarosława Kaczyńskiego". Poza tym na okładce zapowiedziano też wywiad z Maciejem Wąsikiem oraz tekst o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki, w którym trudno nie zauważyć mocno sugestywnego doboru zdjęć.

Drugi prawicowy tygodnik o rocznicy katastrofy wspomina na marginesie. Tematem numeru jest tekst Sławomira Cenckiewicza poświęcony gen. Mirosławowi Hermaszewskiemu. Autor pisze, że dotarł do nowych dokumentów, dowodzących współpracy jedynego polskiego kosmonauty z wojskowym wywiadem. "Czy to przez niego prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną?" - pyta redakcja.

Na okładce tygodnika "Wprost" reklamowany jest tekst o politycznej przyszłości Antoniego Macierewicza. "Kaczyński rozczarowany wynikami śledztwa smoleńskiego. Dał byłemu szefowi MON ostatnią szansę" - czytamy. Jednak najbardziej rzuca się w oczy pytanie: "Co knuje Macierewicz". Poza tym w tygodniku przeczytamy o nowych kłopotach Jarosława Gowina oraz o sytuacji wewnętrznej w Nowoczesnej.

Niewątpliwie wiele kontrowersji, szczególnie po prawej stronie, wywoła okładka "Newsweeka". Tygodnik przedstawia ustalenia nowej książki polskich naukowców, według której na troje Żydów szukających pomocy, dwoje zostało zabitych przez Polaków. "Jak Polacy mordowali żydów? Czy nowa książka „Dalej jest noc” doprowadzi do eksplozji antysemityzmu?" - pyta redakcja tygodnika. Jego naczelny Tomasz Lis stwierdził: "Wątpię czy ktoś czytał o naszej przeszłości coś bardziej przerażającego - nowe fakty w nowej książce, do ostatniej chwili ukrywanej przed obecną władzą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

d44a5hb

Podziel się opinią

Share
d44a5hb
d44a5hb
Więcej tematów