ycipk-4ct2xj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ok. 16 tys. osób na koncercie Alicii Keys w Poznaniu

Około 16 tysięcy osób obejrzało w niedzielę na Stadionie Miejskim w Poznaniu koncert amerykańskiej wokalistki Alicii Keys - podali organizatorzy wydarzenia. Artystka wystąpiła w Polsce, promując swoją ostatnią płytę "Girl on Fire".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alicia Keys na Stadionie Miejskim w Poznaniu
Alicia Keys na Stadionie Miejskim w Poznaniu (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
ycipk-4ct2xj

Poznański koncert był elementem trasy koncertowej "Set the World on Fire".

Alicia Keys zaprezentowała przede wszystkim utwory ze swojej piątej studyjnej płyty. Nie zabrakło jednak też jej największych hitów: "A Woman's Worth", czy "If I ain't got you". Część utworu "Fallin'" artystka zaśpiewała razem z publicznością. Przy piosence "No one" trybuny rozświetliły się światłami telefonów komórkowych.

Wierni fani artystki przynieśli ze sobą czerwone i pomarańczowe balony, było to nawiązanie do tytułu promowanej płyty i trasy koncertowej.

ycipk-4ct2xj

W ramach obejmującej obie Ameryki, Europę i Azję trasy "Set The World On Fire" Alicia Keys do listopada zagra niemal 60 koncertów, podczas których obejrzy ją w sumie ok. 700 tysięcy osób. Jak podkreślają organizatorzy poznańskiego koncertu, był to jedyny koncert artystki pod gołym niebem w trakcie europejskiej części trasy.

Alicia Keys (Alicia Augello Cook) jest wokalistką R&B, soul, autorką tekstów, multiinstrumentalistką. Jest wielokrotną laureatką nagród Grammy.

Urodziła się w 1981 roku w Nowym Jorku. Pierwszą płytę "Songs In A Minor" wydała w 2001 roku. Album sprzedał się w nakładzie 12 mln egzemplarzy. Jej kolejne płyty to "The Diary of Alicia Keys", "As I Am", "The Element of Freedom" i ubiegłoroczna "Girl on Fire".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ct2xj

ycipk-4ct2xj
ycipk-4ct2xj