Trwa ładowanie...

Ojczym, który zakatował 4-letniego Daniela Pełkę, znaleziony martwy w celi

• Daniel Pełka zmarł w marcu 2012 r. w Coventry, zagłodzony i ciężko pobity
• Sąd w Anglii uznał polską parę za winną morderstwa chłopca
• Ojczym chłopca został znaleziony martwy w celi
• 36-latek był skazany na 30 lat więzienia

Share
Ojczym, który zakatował 4-letniego Daniela Pełkę, znaleziony martwy w celi
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Marcin Stępień
d4e8kth

36-letniego Mariusza Krężołka znaleziono martwego w celi 27 stycznia w więzieniu Full Sutton. Informacja na temat śmierci mężczyzny trafiła do mediów 29 stycznia.

Krężołek został skazany na 30 lat więzienia w 2013 roku, gdy uznano go winnego morderstwa swojego czteroletniego pasierba - Daniela Pełki. Sprawa odbiła się głośnym echem w całej Wielkiej Brytanii.

Wcześniej matka Daniela, Magdalena Łuczak, która również została uznana winna w tej sprawie, powiesiła się w celi w lipcu 2015 roku.

d4e8kth

Sprawa śmierci Daniela Pełki

Sąd w Birmingham orzekł w 2013 roku, że 4-letni Daniel P. był ofiarą "niezrozumiałej spirali okrucieństwa i przemocy". Sąd postanowił, że para musi spędzić w więzieniu co najmniej 30 lat - uznawszy zabójstwo za dokonane ze szczególnym okrucieństwem, a zatem wykluczające okoliczności łagodzące.

- Jesteście winni najbardziej poważnego nadużycia zaufania: między dzieckiem a rodzicami - oświadczył sąd w uzasadnieniu wyroku, zwracając się do skazanych.

Ława przysięgłych uznała, że mieszkająca w Coventry para była winna m.in. głodzenia i bicia dziecka. W trakcie postępowania wyszło na jaw, że K. był trzykrotnie karany przez sądy angielskie za różne przestępstwa i sześciokrotnie aresztowany, m.in. za napady i włamania.

Śmierć Daniela w marcu 2012 r. została spowodowania przez silny cios w głowę i 19 innych obrażeń. Lekarz, który przeprowadzał sekcję zwłok chłopca, stwierdził, że wygląda on jak więzień obozu koncentracyjnego. Chris Hanson z policji regionu West Midlands powiedział, że jest zadowolony z orzeczenia sądu. - Zamienili pięknego, małego chłopca w worek kości - mówił Chris Hanson. Przed śmiercią chłopiec był zamknięty w ciemnym, ciasnym pokoju przez ponad 30 godzin. Był karmiony solą, trzymany pod wodą, zmuszany do wykonywania wyczerpujących fizycznych ćwiczeń, np. pompek i przysiadów.

d4e8kth

Podziel się opinią

Share
d4e8kth
d4e8kth
Więcej tematów