Trwa ładowanie...
d46jqz0
Ojcu uprowadzonego Fabiana grozi kara do 10 lat więzienia

Ojcu uprowadzonego Fabiana grozi kara do 10 lat więzienia

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi Sebastianowi N., ojcu porwanego 3-letniego Fabiana z Radomia. W czwartek prokurator zmienił kwalifikację zarzucanego mężczyźnie czynu, co wiąże się z zaostrzeniem sankcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d46jqz0

Gdy w ub. tygodniu Sebastian N. ukrywał się wraz z uprowadzonym synem, prokuratura postawiła mu zaocznie zarzut, że "działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami" uprowadził dziecko i pozbawił je wolności. Za ten czyn mężczyźnie groziło do 5 lat więzienia. Policja szukała chłopca jedenaście dni.

W czwartek prokurator zmienił kwalifikację czynu, ponieważ - jak tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz - dziecko było pozbawione wolności dłużej niż tydzień. - Grozi za to bardziej surowa kara - do dziesięciu lat więzienia - wyjaśniła.

d46jqz0

W czwartek prokuratura kontynuowała rozpoczęte dzień wcześniej przesłuchanie Sebastiana N. Mężczyzna składał wyjaśnienia w dwóch sprawach. Jedna dotyczyła uprowadzenia syna, a druga znieważenia kuratorów sądowych, którzy towarzyszyli mu podczas jego spotkań z dzieckiem.

Wcześniej sąd rejonowy wydał decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej Sebastianowi N. Zgodnie z postanowieniem sądu ojciec Fabiana może współdecydować jedynie o najważniejszych sprawach dotyczących dziecka.

W ostatnim czasie sąd zakazał mu jakichkolwiek kontaktów z synem; opiekę nad dzieckiem ma sprawować matka. W przyszłym tygodniu sąd ma się zająć kolejnym wnioskiem matki - tym razem o zawieszenie mężczyźnie władzy rodzicielskiej. Sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej Sebastianowi N. nadal toczy się przed sądem drugiej instancji.

24 listopada trzech mężczyzn uprowadziło 3-letniego Fabiana sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu. Odebrali dziecko matce i odjechali wraz z nim samochodem. Po 10 dniach poszukiwań policjanci zatrzymali ojca Fabiana na autostradzie A-4 prowadzącej z Katowic do Wrocławia. Sebastian N. podróżował autem wraz z dzieckiem oraz w towarzystwie jeszcze dwóch mężczyzn.

Oprócz ojca Fabiana, zatrzymano osiem osób, które - zdaniem policji - mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, cztery osoby występują w charakterze świadków.

d46jqz0

Podziel się opinią

Share
d46jqz0
d46jqz0
Więcej tematów