Trwa ładowanie...

Ogromny pożar pod Tczewem, płonie firma produkująca artykuły higieniczne

• Ogromny pożar w Zajączkowie pod Tczewem • Płonie zakład produkujący artykuły higieniczne • Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani
Share
Ogromny pożar pod Tczewem, płonie firma produkująca artykuły higieniczne
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szelemej
d3syxa1

Płonie zakład produkujący artykuły higieniczne w Zajączkowie pod Tczewem w Pomorskiem - informuje RMF FM. Z danych, zebranych przez Radio Gdańsk wynika, że ogień objął halę magazynową zakładu.

W hali są przechowywane artykuły papiernicze i chemiczne. Na miejscu jest 14 zastępów straży, a gęsty, czarny dym widać z odległości kilkunastu kilometrów. Hala ma 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni - podaje Radio Gdańsk.

Strażacy informują, że nikt nie jest poszkodowany. Wszyscy pracownicy zostali w porę ewakuowani. St. kpt. Zbigniew Rzepka w rozmowie z serwisem tcz.pl opowiada, że już w momencie, gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był bardzo rozległy. Jak przewiduje, straty materialne będą bardzo duże.

Pożar jest już częściowo opanowany, strażacy stopniowo wchodzą do środka hali. W tej chwili trwa dogaszanie i oddymianie budynku - podaje RMF FM. Ogień prawdopodobnie nie przedostanie się do drugiej hali, położonej obok.

Przyczyny powstania pożaru nie są na razie znane.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d3syxa1

Podziel się opinią

Share
d3syxa1
d3syxa1
Więcej tematów