Trwa ładowanie...

Ogłoszono nominacje do tegorocznej nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

19 osób zostało nominowanych do tegorocznej, 11. już edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nagroda przyznawana jest za najlepszy materiał dziennikarski, którego autor miał odwagę łamać stereotypy, wykraczać poza schematy i zaglądać "za kulisy" otaczającej nas rzeczywistości. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Beata Lubecka z Polsat News, Bogdan Rymanowski z TVN24 i Krzysztof Ziemiec z TVP. Zwycięzca zostanie ogłoszony w listopadzie.

Share
Ogłoszono nominacje do tegorocznej nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego
Źródło: Eastnews, Fot: Adam Guz/ Reporter
d3vozot

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Od początku nagrody nominowano aż 128 materiałów dziennikarskich, w tym 74 prasowe, 4 internetowe i 4 książki. Nominowano również 33 materiały radiowe.

Lista tegorocznych nominowanych:

d3vozot

Beata Lubecka za cykl programów "Pociąg do polityki" w telewizji Polsat News 2.
Bianka Mikołajewska za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK-ów, które zostały opublikowane w "Gazecie Wyborczej".
Bogdan Rymanowski za profesjonalizm, zachowanie rzetelności i bezstronności dziennikarskiej w okresie wyborczym w programach "Jeden na jeden" i "Kawa na ławę" w TVN24.
Grzegorz Chlasta za osiągnięcia w działalności radiowej, szczególnie w RDC.
Justyna Kopińska za artykuł "Oddział chorych ze strachu" o torturach i przemocy w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim opublikowany 23 lipca 2015 roku w "Dużym Formacie".
Tomasz Sekielski za cykl reportaży "Po prostu" w Programie 1 Telewizji Polskiej, w których pokazuje bezwzględne mechanizmy współczesnego świata i bez znieczulenia odkrywa ich drugie dno.
Konrad Piasecki za nawiązanie do najlepszych tradycji dziennikarstwa radiowego, zachowanie obiektywizmu i dystansu wobec swoich rozmówców w programach RMF FM i TVN24.
Magdalena i Maksymilian Rigamonti za książkę "Straty. Żołnierze z Afganistanu".
Joanna Solska za cykl artykułów w tygodniku "Polityka" objaśniający w sposób niezwykle kompetentny i dziennikarsko atrakcyjny przenikające się światy ludzi, polityki i pieniędzy, w szczególności za artykuł "Biedronka czy stonka?" opublikowany 14 października 2014 roku.
Rafał Woś za wyjątkowe teksty poświęcone zagadnieniom społecznym i gospodarczym publikowane na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".
Krzysztof Ziemiec za obiektywizm i bezstronność, a w szczególności za współprowadzenie debaty przed wyborami prezydenckimi wyemitowanej 17 maja 2015 roku w Programie 1 Telewizji Polskiej.
Eliza Michalik za cykl programów "Szpile" emitowany w Superstacji.
Andrzej Stankiewicz za całokształt twórczości dziennikarskiej, a w szczególności trzeźwe spojrzenie na polską scenę polityczną i dobre analizy polityczne publikowane na łamach "Rzeczpospolitej".
Ewa Wanat za teksty i audycje zmieniające myślenie Polaków o sobie oraz stworzenie z RDC miejsca ważnej debaty publicznej.
Anna Goc za tekst "In vitro z miłości" opublikowany 20 lipca 2015 roku w "Tygodniku Powszechnym".
Maciej Duda i Robert Zieliński za artykuł "Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS" opublikowany 29 kwietnia 2015 roku w serwisie tvn24.pl.
Witold Gadomski za artykuł "Gospodarka przegrywa z polityką" opublikowany 8 sierpnia na łamach "Gazety Wyborczej".

W ciągu 10 lat nagrody najwięcej nominacji, aż pięć zdobyli: Witold Gadomski z "Gazety Wyborczej" i Michał Majewski, obecnie kulisy24.pl. Sporo nominacji dostali też: Joanna Solska, Wawrzyniec Smoczyński i Paweł Reszka. W zeszłym roku nagrodę dostał Grzegorz Sroczyński za cykl wywiadów z Ojcami Założycielami III RP. Dotyczyły one najistotniejszych problemów społecznych powstałych w trakcie i wyniku transformacji. Były publikowane między wrześniem 2013 a sierpniem 2014 roku na łamach "Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej".

d3vozot

Podziel się opinią

Share
d3vozot
d3vozot
Więcej tematów