Trwa ładowanie...

Ogień w mieszkaniu świadka ws. Jarosława Ziętary. Groźby były wcześniej

Próba podpalenia mieszkania dziennikarza Krzysztofa M. Kaźmierczaka z Poznania. Mężczyzna jest świadkiem w procesie Aleksandra G., oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. "W przeszłości kilkakrotnie grożono mi" - twierdzi dziennikarz.

Ogień w mieszkaniu świadka ws. Jarosława Ziętary. Groźby były wcześniejŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3hur9y
d3hur9y

Mieszkanie poznańskiego dziennikarza ktoś próbował podpalić w nocy z soboty na niedzielę (z 1 na 2 września) - w 26. rocznicę zaginięcia Ziętary. O zdarzeniu poinformował sam Kaźmierczak, nie podając szczegółów.

"Była to próba nieudana lub przeprowadzona w celu zastraszenia mnie - nie doszło do pożaru. O zdarzeniu powiadomiłem Prokuraturę Krajową, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary. Zgodnie z jej zaleceniem złożyłem zawiadomienie o przestępstwie na policji w Poznaniu" - napisał dziennikarz w oświadczeniu.

Kaźmierczak jest przekonany, że podpalenie ma związek właśnie ze sprawą Ziętary.

"Były już groźby"

"Jestem świadkiem w procesie Aleksandra G. oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary, a także świadkiem w sprawie, w której byli ochroniarze holdingu Elektromis - Mirosław R. ps. "Ryba" i Dariusz L. ps. "Lala" oskarżeni są o uprowadzenie i pomoc w zabójstwie Jarosława Ziętary" - pisze.

d3hur9y

Stwierdza też, że w związku ze sprawą Ziętary w przeszłości kilka razy mu grożono. "W tym dwukrotnie po wznowieniu w 2011 r. śledztwa, które nastąpiło w wyniku działań Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary, którego jestem przedstawicielem" - wyjaśnia Kaźmierczak.

Proces w Poznaniu

Jarosław Ziętara był dziennikarzem "Gazety Poznańskiej" i zajmował się aferami gospodarczymi w Wielkopolsce w okresie przemian ustrojowych. Reporter zaginął w 1992 r., a zdaniem śledczych, został uprowadzony oraz zabity. Jego ciała do tej pory nie odnaleziono.

d3hur9y

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Co Polacy sądzą o małżeństwach… heteroseksualnych? Odpowiedzi Was zaskoczą

d3hur9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hur9y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj