Trwa ładowanie...
d3z8cto

Odwołano planowane na wtorek rozmowy międzykoreańskie

Planowane na wtorek rozmowy przedstawicieli obu państw koreańskich nie odbędą się ze względu na "brak reakcji" Korei Północnej - podano rano w stolicy Korei Południowej. W Seulu poinformowano także o odłożeniu o kilka miesięcy planowanej wiosną wizyty przywódcy północnokoreańskiego Kim Dzong Ila na Południe.

Share
d3z8cto

Przyjazd lidera KRLD miał stanowić kontynuację zainicjowanego przez prezydenta Kim Dae Dzunga (który w czerwcu ub.r. złożył bezprecedensową wizytę w Phenianie) międzykoreańskiego dialogu na najwyższym szczeblu.

Południowokoreańska agencja Yonhap podała jednak, powołując się na bliżej niesprecyzowane koła północnokoreańskie, iż do wizyty Kim Dzong Ila na Południu dojdzie w tym roku, jednakże zapewne dopiero jesienią.

We wtorek miała odbyć się kolejna tura rozmów, dotyczących współpracy gospodarczej, w tym przede wszystkim - budowy linii kolejowej, mającej łączyć Seul z Phenianem. Ostatnio przedstawiciele stron rozmawiali w Seulu - stąd też kolejne spotkanie miało odbyć się na Północy. Phenian jednak zignorował monity południowokoreańsakie, nie zajmując konkretnego stanowiska w sprawie kolejnej tury rokowań.

Ubiegłoroczny szczyt w Phenianie zainicjował dialog między dwoma państwami Półwyspu Koreańskiego, od ponad 50 lat faktycznie pozostającymi w stanie wojny. (mag)

d3z8cto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z8cto
d3z8cto
Więcej tematów