Trwa ładowanie...

Odurzeni żołnierze zatrzymani. Znaleziono 1700 porcji narkotyków

Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w garnizonach na Warmii i Mazurach; zatrzymano 10 osób, w tym pięciu żołnierzy, znaleziono ponad 1700 porcji narkotyków - poinformowała komenda główna ŻW. W trakcie zatrzymania żołnierze ci znajdowali się pod wpływem środków odurzających.
Share
Odurzeni żołnierze zatrzymani. Znaleziono 1700 porcji narkotyków
Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d4hin81

Jak poinformował p.o. rzecznika prasowego Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej ppłk Marcin Wiącek, grupa została rozbita w poniedziałek i wtorek. Działania procesowo-operacyjne żandarmów wspierali policjanci.

- W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 5 osób cywilnych. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono plantację 74 krzaków konopi indyjskich. Ujawniono także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków - poinformował ppłk Wiącek.

Zaznaczył, że zgromadzone materiały pozwalają na przedstawienie zatrzymanym zarzutów nielegalnego posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi do 10 lat więzienia. ŻW przekazała materiały Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Żandarmeria Wojskowa planuje kolejne zatrzymania osób zaangażowanych w proceder - zaznaczył jej rzecznik.

d4hin81

Podziel się opinią

Share
d4hin81
d4hin81
Więcej tematów