Trwa ładowanie...
d10eana

Odszkodowania dla niemieckich ofiar holokaustu

Międzynarodowa komisja zapowiedziała, że przekaże wkrótce prawie 300 mln dolarów dla niemieckich ofiar holokaustu, z tytułu polis ubezpieczeniowych zawartych przed wojną.

d10eana
d10eana

Połowa funduszy na ten cel pochodzić będzie z niemieckiego budżetu, zaś drugie 150 mln zapłacą prywatni niemieccy sponsorzy.

Waszyngtoński rzecznik komisji poinformował, że po wielu miesiącach negocjacji uzgodniono w końcu z niemieckim rządem ostateczne warunki wypłat odszkodowań. Jeszcze tylko do 30 września przedstawicielstwa międzynarodowej organizacji będą przyjmować wnioski z roszczeniami niemieckich ofiar holokaustu. Do tej pory odnaleziono na całym świecie 79 tys. osób dotkniętych bezpośrednio tragedią holokaustu bądź ich potomków, którym wypłacone zostaną zaległe ubezpieczenia. Akcja obejmuje polisy podpisane przed wybuchem II Wojny Światowej.

Międzynarodowa komisja mająca badać zasadność roszczeń w sprawie polis ubezpieczeniowych epoki holokaustu powstała w 1998 roku. Niedawno wyszło na jaw, że organizacja wydała do tej pory dziesięć razy więcej na administrację niż na wypłaty dla ofiar i ich spadkobierców.

Od października 1998 ICHEIC wydała ponad 30 mln dolarów na pensje, hotele i anonse w czasopismach. W tym czasie ze środków finansowych pięciu europejskich firm - członków komisji - jedynie 3 mln trafiły do osób, które zgłosiły roszczenia.(miz)

d10eana
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10eana
Więcej tematów