Trwa ładowanie...
d4b0bxd

Odnaleziono rejestrator danych z zaginionego kontenerowca "El Faro"

• Odnaleziono rejestratora parametrów rejsu statku "El Faro"
• Poinformowała prowadząca dochodzenie w sprawie zatonięcia tego statku amerykańska Państwowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB)
• Na statku zginęło m.in. pięciu Polaków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odnaleziono rejestrator danych z zaginionego kontenerowca "El Faro"
(Twoja Norwegia, Fot: WPLG Local 10 News)
d4b0bxd

Wskutek awarii napędu płynący z Jacksonville na Florydzie do San Juan na Puerto Rico "El Faro" utracił zdolność manewrową i zatonął 1 października w burzy wywołanej huraganem Joaquin. Nie ocalał nikt spośród łącznie 33 członków załogi - 28 Amerykanów i 5 Polaków z ekipy pomocniczej.

W trakcie wcześniejszego przeszukiwania spoczywającego na głębokości około 4600 metrów wraku nie zdołano odnaleźć rejestratora. Jego odzyskanie umożliwi obecnie rozszerzenie wiedzy na temat przebiegu katastrofy. Wciąż nieznane są przyczyny decyzji kapitana statku Michaela Davidsona, który wybrał trasę na zbliżenie ze strefą huraganu.

Akcja ratownicza nie przyniosła żadnego rezultatu. W rejonie katastrofy natrafiono tylko na jedne niezidentyfikowane zwłoki w kostiumie ratunkowym, które pozostawiono w morzu oraz na uszkodzoną pustą szalupę "El Faro". * Zobacz także: Awaria potężnego kontenerowca*

d4b0bxd

Podziel się opinią

Share
d4b0bxd
d4b0bxd
Więcej tematów