Trwa ładowanie...
d1zak4y
d1zak4y
x-news/TVN 24

Odnaleziono pamiętnik koleżanki Agaty z Wejherowa. Wyjaśni tajemnicę zabójstwa?

Śledczy dotarli do pamiętnika 17-letniej Wiktorii, podejrzanej o zabójstwo Agaty z Wejherowa - podaje TVN24. Ciało Agaty znaleziono w lutym w gdańskim parku. Materiały mają pomóc ustalić co kierowało postępowaniem nastolatki. Według jednej z hipotez dziewczyna miała czerpać satysfakcję z udziału w zabójstwie.
Share
d1zak4y

Jak podaje TVN24, śledczy znaleźli pamiętnik Wiktorii M. podczas zatrzymania w ubiegłym tygodniu.

Śledczy chcą ustalić, czy dziewczyna nie czerpała satysfakcji z udziału w zabójstwie.

O tej historii cała Polska dowiedziała się w lutym, gdy w nadmorskim parku w Gdańsku przypadkowy przechodzeń znalazł ciało 17-letniej dziewczyny, Agaty. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna zginęła od ran kłutych zadanych nożem. Nie znaleziono jednak ani noża, ani roweru, ani telefonu komórkowego, które miała przy sobie przed śmiercią 17-latka.

d1zak4y

Po trzech miesiącach śledztwa prokuratura postawiła zarzut dwóm koleżankom Agaty. Jedna z nich, Wiktoria M., miała pomóc jej w popełnieniu samobójstwa. Postawiony zarzut dotyczy zabójstwa na prośbę i za zgodą pokrzywdzonej.

Za zabójstwo grozi 25 lat więzienia, wobec osób niepełnoletnich w Polsce nie orzeka się dożywocia. Dziewczyna nie przyznaje się do winy. Zarzuty usłyszała również druga koleżanka Agaty, która wiedziała o zabójstwie, ale nic o nim nie powiedziała.

d1zak4y

Podziel się opinią

Share
d1zak4y
d1zak4y
Więcej tematów