Trwa ładowanie...

Oddano do ruchu ul. Wyszyńskiego. To nie koniec utrudnień komunikacyjnych

Od soboty przejezdna jest już w obu kierunkach ulica Wyszyńskiego we Wrocławiu. Na wielu drogach stolicy Dolnego Śląska na kierowców wciąż jednak czekają utrudnienia.

Share
Oddano do ruchu ul. Wyszyńskiego. To nie koniec utrudnień komunikacyjnych
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d2efj1s

W sobotę, 30 sierpnia, udostępniono dla ruchu w obu kierunkach remontowaną od końca czerwca 2014 r. ulicę Wyszyńskiego we Wrocławiu. Prace, mające na celu poprawienie stanu nawierzchni oraz naprawę elementów kanalizacji, objęły fragment ulicy od skrzyżowania z ul. Nowowiejską do skrzyżowania z Mosbacha.

Wrocławskie Inwestycje ostrzegają jednak, że przywrócenie ruchu na Wyszyńskiego oznacza jedynie likwidację objazdu ulicy, ponieważ jeszcze przez najbliższy miesiąc przez skrzyżowanie z Nowowiejską przejazd w kierunku mostów Warszawskich odbywać będzie się tylko jednym pasem jezdni. Obecnie prace związane z inwestycją prowadzone są na chodnikach i wedle ustaleń mają zakończyć się w październiku.

d2efj1s

Mimo końca wakacji i związanego z tym wzmożonego ruchu we Wrocławiu, na kierowców wciąż czekają utrudnienia związane z remontem dróg. Przynajmniej rok potrwa jeszcze przebudowa ulicy Nowowiejskiej. Do października potrwają prace przy fragmencie ulicy od skrzyżowania z Wyszyńskiego do skrzyżowania z Prusa. Następnie Nowowiejska zostanie zamknięta na odcinku pomiędzy Prusa a Piastowską.

Do końca bieżącego roku potrwają prace przy ul. Krupniczej, za to już we wrześniu całkowicie otwarte dla ruchu zostaną ulice Mińska i Jeleniogórska. Tymczasowo, do 5 września, niemożliwy będzie skręt w prawo z al. Armii Krajowej w ul. Ziębicką.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, wrocławska komunikacja miejska zakończy kursowanie według wakacyjnych rozkładów jazdy. Linie tramwajowe w godzinach szczytu porannego i popołudniowego kursować będą co 12 minut, a linia 33 - co 6 minut. Zostaną również przywrócone dodatkowe kursy niektórych linii autobusowych w godzinach szczytowych. Dokładny opis zmian w rozkładzie jazdy dostępny jest stronie www.wroclaw.pl/komunikacja.

W niedzielę, 31 sierpnia, oddano do użytku także przystanki wiedeńskie przy ul. Trzebnickiej i Hubskiej. Prace przy chodnikach obok przystanków potrwają jednak jeszcze do połowy września.

d2efj1s

Podziel się opinią

Share
d2efj1s
d2efj1s
Więcej tematów