Trwa ładowanie...
d16yios
pis

„Odczepcie się od Beaty”. Saryusz-Wolski nie przestaje zaskakiwać

Jacek Saryusz-Wolski od kilku dni prowadzi na Twitterze krucjatę, w której obraża swoich kolegów z byłej partii. Teraz z kolei wziął się za obronę premier Beaty Szydło. „Odczepcie się od Beaty” – napisał na swoim profilu europoseł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-Wolski (© European Union 2014)
d16yios

W czwartek Saryusz-Wolski pisał o politykach PO, że są „warchołami”, że swoją działalnością „wpisują się w najgorsze tradycje polskiego parlamentaryzmu”, a także określił ich mianem „Targowicy”. Dzień później napisał na Twitterze, żeby „odczepić się od Beaty Szydło, bo większość polskich premierów nie była szefami partii rządzącej”.

Europoseł włączył się tym samym w aktywny konflikt pomiędzy polskim obozem rządzącym i opozycją. Ta druga zarzuca bowiem Beacie Szydło, że nie jest samodzielna w podejmowaniu decyzji, a faktyczną władzę sprawuje Jarosław Kaczyński.

Jacek Saryusz-Wolski już od kilku tygodni jest na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą jego nieoczekiwanej kandydatury na szefa Rady Europejskiej, na którą zdecydował się, zawierając porozumienie z politykami PiS. W związku z tym 4 marca polityk został wykluczony z szeregów PO. Dwa dni później europosła pozbyła się także Europejska Partia Ludowa. Po szczycie w Brukseli PiS stara się jakoś zagospodarować Saryusza-Wolskiego, szukając dla niego jak najlepszego stanowiska. Jak widać, polityk swoją aktywnością na Twitterze sam podbija stawkę.

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów