Od północy obowiązuje cisza wyborcza
W piątek o północy zakończyła się kampania
przed wyborami parlamentarnymi. Od godz. 24. w piątek do godz. 20.
w niedzielę, gdy zakończy się głosowanie, obowiązuje cisza wyborcza.
W tym czasie zakazane jest podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych sondaży dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów.
Ponadto zakazana są wszelkie formy agitacji wyborczej. Nie można zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek.
Zabroniona jest agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których te lokale się znajdują.
Zgodnie z ordynacją wyborczą, ten kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej.
Choć skończyła się już kampania przed wyborami parlamentarnymi, to trwa wciąż kampania prezydencka.
W czasie ciszy przed wyborami parlamentarnymi, dozwolone jest prowadzenie agitacji na rzecz kandydatów na prezydenta.
Państwowa Komisja Wyborcza zaapelowała jednak do komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta, by "w imię zachowania jasnych reguł gry wyborczej i dobrze pojętej kultury politycznej", powstrzymały się od prowadzenia kampanii w okresie ciszy związanej z wyborami parlamentarnymi.
W sobotę formalnie rozpoczyna się czas nadawania w publicznych mediach - radiu i telewizji - płatnych i bezpłatnych audycji komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Pierwsze audycje bezpłatne pojawią się jednak w mediach publicznych w poniedziałek 26 września.