Trwa ładowanie...

Oburzający wpis Lecha Wałęsy podczas pogrzebu Jana Olszewskiego

W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Lech Wałęsa nie uszanował tego dnia. "Widze ze jest tak jak 13 grudnia 1981. Prezes wyspał się,przeczytał Gazetę Wyborcza na swój temat i jako ostatni przybył do kościoła" - napisał (pisownia oryginalna) podczas trwania mszy świętej w intencji byłego premiera.

Oburzający wpis Lecha Wałęsy podczas pogrzebu Jana OlszewskiegoŹródło: East News
d392i8k
d392i8k

W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. W archikatedrze świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godzinie 11. 00 rozpoczęła się msza pogrzebowa.

W jej trakcie Lech Wałęsa opublikował na swoim koncie na Twitterze post, uderzający w PiS.

"Widze ze jest tak jak 13 grudnia 1981. Prezes wyspał się, przeczytał Gazetę Wyborcza na swój temat i jako ostatni przybył do kościoła gdzie wszyscy tylko na niego czekaja. „Panstwo” PIS na jednym zdjęciu. Do października 2019 roku" (pisownia oryginalna) – napisał Wałęsa.

d392i8k

Chwilę potem pojawił się kolejny wpis byłego prezydenta: "Upadek dyktatora. Te miny mówią same za siebie". I dalej: "Te miny mówią same za siebie. Oni nie sa myślami na pogrzebie sp Premiera Jana Olszewskiego. Oni sa myślami co bedzie z nimi po wyborach do europarlamentu i parlamentarnych i prezydenckich. Wiatr nadzieji na zmiany,powiał juz z Gdańska".

Wpisy chwilę po opublikowaniu zniknęły z Twittera. Jednak pozostały screeny.

Zdecydował się opublikować tylko zdjęcia z krótkim wpisem: "Msza Sw w intencji zmarłego sp Premiera Jana Olszewskiego. Te zdjecia same 'komentują się'” (pisownia oryginalna).

Premier, adwokat i działacz opozycji

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r. w wieku 88 lat. Był adwokatem i działaczem opozycji demokratycznej. W okresie PRL bronił opozycjonistów w procesach politycznych. W latach 1991-1992 był premierem. Założył Ruch dla Rzeczypospolitej oraz Ruch Odbudowy Polski.

d392i8k

Uroczystości pogrzebowe premiera Olszewskiego mają charakter państwowy.

d392i8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d392i8k
Więcej tematów