Trwa ładowanie...
d46simk
23-02-2005 21:05

Obraz Beksińskiego atrakcją warszawskiej aukcji

Za 45 tys., czyli za cenę ponad dwukrotnie
wyższą od proponowanej (22 tys.) kupiono podczas aukcji w
Domu Aukcyjnym "Rempex" w Warszawie obraz "Krocząc" Zdzisława
Beksińskiego. Artysta został zamordowany w nocy z poniedziałku na
wtorek.

d46simk
d46simk

Wystawiony na aukcję obraz Beksińskiego spowodował, że do Rempeksu przyszło więcej niż zazwyczaj kupujących oraz tłumy dziennikarzy. Dzieło kupione zostało przez anonimowego nabywcę. "Krocząc" to olej na tekturze, o wymiarach 95 na 92 cm. Na odwrocie sygnowany jest: "EX/ BEKSIŃSKI".

Najwyższą cenę podczas środowej licytacji - 265 tys. zł - osiągnął obraz Jacka Malczewskiego pt. "Przepowiednia Ezechiela - część środkowa". Dzieło Malczewskiego było najdrożej wycenionym obiektem licytacji, ale kupione zostało po cenie wywoławczej.

Bardzo dużym zainteresowaniem kupujących cieszyła się praca Adama Kazimierza Ciemniewskiego "Powrót z pola", nabyta za 42 tys. zł przy wywoławczej cenie 15 tys. O 23 tys. zł więcej, niż proponowano - 41 tys. (przy startowej cenie 18 tys.) kupiono "Pejzaż z cerkwią w tle" Konrada Krzyżanowskiego.

Chętnie kupowano akwarele Nikifora Krynickiego. Wszystkie cztery prace artysty - "Kościółek", "Portret damy w kapeluszu", "Miasto z kościołem i autobusem" oraz "Scena we wnętrzu z autoportretem" - zostały zlicytowane w cenie od 1500 zł do 3100 zł.

Muzeum w Wilanowie za 27 tys. złotych kupiło niemiecki srebrny dekoracyjny półmisek z pol. XVIII wieku.

d46simk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Trwa ładowanie
.
.
.
d46simk
Więcej tematów