Trwa ładowanie...
d1ekdl6

Oblężenie Bagdadu - za 5-10 dni

Za 5 do 10 dni wojska USA mogą rozpocząć oblężenie Bagdadu, ale napotkają zaciekły opór i będą musiały walczyć o każdą ulicę - zapowiedział w czwartek iracki minister obrony Sultan Haszim Ahmad.

d1ekdl6
d1ekdl6
(PAP)
Źródło: (PAP)

"Przygotowaliśmy nasze (główne) linie oporu w Bagdadzie. Nie będziemy zaskoczeni, jeśli za 5 do 10 dni będą oni w stanie rozpocząć oblężenie wszystkich naszych pozycji w Bagdadzie. Mają po temu odpowiednie siły" - oświadczył minister na konferencji prasowej. Zapytany, czy przewiduje walki uliczne w Bagdadzie, minister odpowiedział: "Zdecydowanie tak".

Ahmad oświadczył, że wojska amerykańskie znajdują się 140 km od Bagdadu, i zapewnił, że stolica Iraku "jest nie do zdobycia". (mag)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Jak długo potrwa wojna? Czy Saddam Husajn zostanie usunięty? Kto go zastąpi? Czy rozbrojenie Iraku jest warte wielu ofiar wśród żołnierzy i ludności cywilnej.
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d1ekdl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ekdl6
Więcej tematów