Trwa ładowanie...
d2826ag

Obciął żonie głowę, bo chciała rozwodu - zapadł wyrok

Na 25 lat więzienia skazał sąd w Buffalo (stan Nowy Jork) Muzzammila Hassana za zabójstwo swojej żony Aasiyi. Ponadto sędzia zakazał mu jakichkolwiek kontaktów z dwójką jego małych dzieci - podaje dziennik "New York Post". Po trwającym trzy tygodnie procesie sąd uznał, że Hassan jest winny morderstwa drugiego stopnia.

d2826ag
d2826ag

Pakistańczyk był właścicielem telewizji Bridges, której głównym celem było zwalczanie negatywnych stereotypów na temat muzułmanów. Jego żona - Aasiya - od lat była terroryzowana psychicznie.

Muzzammil Hassan został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia po tym, jak policja znalazło ciało jego żony. Zmasakrowane zwłoki kobiety, której mąż odciął głowę, znajdowały się budynku stacji telewizyjnej Bridges. Śledczy ustalili również, że mąż Aasiy wyjął z jej głowy mózg i zaczął nim kopać. - Zrobił tak, by podkreślić, że była nic nie warta - oceniła prof. Nadia Shahram z University of Buffalo.

Według prokuratury, niecały tydzień przed śmiercią Aasiya Hassan złożyła pozew o rozwód, a policja wielokrotnie pojawiali się w domu należącym do Hassanów, ponieważ dochodziło tam do przemocy.

W lutym, po krótkiej naradzie, przysięgli uznali 46-latka urodzonego w Pakistanie za winnego zabójstwa. Ponad miesiąc później Hassan usłyszał wysokość kary.

d2826ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2826ag
Więcej tematów