Trwa ładowanie...
dbziqn9

Obama złożył kondolencje po zamachu w Nicei

• - Prezydent USA Barack Obama w rozmowie telefonicznej w piątek z prezydentem Francji Francois Hollande'em przekazał kondolencje po czwartkowym zamachu w Nicei
• Obama zapewnił o "najsilniejszym wsparciu" Stanów Zjednoczonych - przekazał rzecznik Białego Domu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obama złożył kondolencje po zamachu w Nicei
(PAP/EPA, Fot: MICHAEL REYNOLDS)
dbziqn9

- Nie możemy ulec strachowi, (...) albo poświęcić naszego sposobu życia - powiedział potem Obama w krótkim wystąpieniu w Białym Domu, w obecności m.in. ambasadora Francji w Waszyngtonie Gerarda Araud. Po raz kolejny zapowiedział zniszczenie Państwa Islamskiego, deklarując jednocześnie przywiązanie do "wartości pluralizmu, różnorodności i wolności, które ludzie świętowali w Nicei 14 lipca".

Powiedział także, że w rozmowie z Hollande'em zapewnił go, że Francja jest nie tylko najstarszym sojusznikiem USA, ale także jednym z najsilniejszych.

Rzecznik prezydenta USA Josh Earnest dodał, że Obama zaoferował Francji współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa, a przedstawiciele amerykańskich służb wywiadowczych i bezpieczeństwa są w kontakcie z francuskimi partnerami.

dbziqn9

Po ataku w Nicei Obama polecił opuszczenie do połowy masztów flag na Białym Domu i innych budynkach rządowych.

W czwartek wieczorem zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum ludzi świętujących na promenadzie w Nicei Dzień Bastylii. Zginęło 84 ludzi, a ok. 200 zostało rannych. Sprawca został zidentyfikowany jako 31-letni Tunezyjczyk mieszkający w Nicei, Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Nie miał francuskiego obywatelstwa, a tylko prawo pobytu.

Zobacz także: Szydło po zamachu w Nicei: Wyrażamy ogromny żal i ból, ale też wielki gniew

dbziqn9

Podziel się opinią

Share
dbziqn9
dbziqn9
Więcej tematów