Trwa ładowanie...
d3x11h1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Obama zapewnił o poparciu w działaniach wobec Jemenu

Prezydent USA Barack Obama zapewnił króla Arabii Saudyjskiej Salmana as-Sauda o poparciu Stanów Zjednoczonych dla kroków podejmowanych przez ten kraj i koalicję państw arabskich wobec Jemenu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
d3x11h1

Według komunikatu opublikowanego przez Biały Dom, Obama i król Salman as-Saud podkreślili, że ich wspólnym celem jest uzyskanie trwałej stabilizacji w Jemenie poprzez wynegocjowane porozumienie polityczne. Amerykański prezydent zapewnił również saudyjskiego monarchę o trwałym zaangażowaniu USA na rzecz bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej.

W Jemenie rozpoczęła się w nocy ze środy na czwartek operacja przeciwko szyickim rebeliantom Huti, którzy walczą ze wspieranym przez Zachód prezydentem Abd ar-Rabem Mansurem al-Hadim.

Operacją dowodzi Arabia Saudyjska; oprócz niej w operacji uczestniczą siły zbrojne większości państw Zatoki Perskiej a także Egipt, Sudan, Maroko i Jordania. Stany Zjednoczone poinformowały, że nie uczestniczą w operacji bezpośrednio, ale wspierają ją logistycznie i wywiadowczo.

Pentagon poinformował w piątek, że siły amerykańskie uratowały w Zatoce Adeńskiej dwóch saudyjskich pilotów wojskowych, którzy katapultowali się nad wodami Zatoki z ich myśliwców F-15. Amerykanie pospieszyli na ratunek poproszeni przez stronę saudyjską. Król Salman podziękował prezydentowi Obamie za okazaną pomoc.

d3x11h1

Podziel się opinią

Share

d3x11h1

d3x11h1
Więcej tematów