Trwa ładowanie...
dsownph

O północy koniec Spisu Powszechnego

W sobotę o północy kończy się Narodowy Spis Powszechny i Spis Rolny, który trwa od 21 maja. Wszyscy rachmistrzowie do 20 dostarczą do biur spisowych ostatnie formularze. Muszą się rozliczyć z wykonanej pracy.

dsownph
dsownph

Zastępca generalnego komisarza spisowego profesor Janusz Witkowski powiedział, że jest zadowolony z przebiegu Spisu. Dodał, że dzięki dużej życzliwości społeczeństwa i informowaniu przez media o całej akcji, prace rachmistrzów przebiegały bardzo sprawnie i nie napotkali oni na większe trudności.

Zdaniem Witkowskiego, jest jeszcze za wcześnie, by oceniać wyniki Spisu, o stopniu jego wiarygodności i kompletności przekonamy się dopiero po przeprowadzeniu spisu kontrolnego, który rozpocznie się 17 czerwca i potrwa tydzień. Na razie w Urzędach miast i gmin wyniki spisu będą kompletowane i przygotowywane do wysłania do Głównego Urzędu Statystycznego.

Podsumowanie ogólnopolskie spisu zapowiadane jest na połowę lipca. Jego wstępne wyniki zostaną przedstawione na przełomie listopada i grudnia. (aka)

dsownph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsownph
Więcej tematów