Trwa ładowanie...

NYT: Polacy zatrudniają pracowników z Korei Północnej

New York Times twierdzi, że w Polsce mimo zastrzeżeń ze strony Stanów Zjednoczonych wciąż zatrudniani są pracownicy z Korei Północnej. Ma o tym świadczyć rozmowa, jaką amerykański dziennik przeprowadził z jednym pracownikiem stoczni w Policach, który przyznał, że pochodzi z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

NYT: Polacy zatrudniają pracowników z Korei PółnocnejŹródło: flickr.com
d1ca3ck
d1ca3ck

Dziennik przypomina, iż wszystkie kraje należące do ONZ, w tym także Polska, zobowiązane są do wydalenia pracowników z Korei Północnej w ciągu dwóch lat.
Dziennikarze NYT dotarli do informacji, iż w Polsce wciąż przebywa i zatrudnionych jest ok. 450 pracowników z tego kraju. Pracują oni co najmniej w 19 firmach, m.in. na plantacji pomidorów pod Warszawą, a także w stoczni w Policach i w Człuchowie.

USA od dawna starały się ukrócić proceder przyjmowania pracowników z Korei Północnej także w krajach europejskich. Zdaniem amerykańskiego dziennika jest to jednak sprawa trudniejsza do egzekwowania, niż wszyscy sądzili. - Przedłużająca się obecność tych pracowników w Polsce – sojuszniczym kraju z NATO, znajdującym się w samym sercu UE pokazuje, jak trudne jest pełne wykluczenie Korei Północnej ze światowej gospodarki, nawet wtedy, gdy Kim pracuje nad zbudowaniem rakiet nuklearnych zdolnych do uderzenia w Stany Zjednoczone - pisze gazeta.

d1ca3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ca3ck
Więcej tematów