Trwa ładowanie...
d445ihy
d445ihy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"NYT": Joe Biden rozważa start w wyborach prezydenckich

Wiceprezydent USA Joe Biden, zainspirowany m.in. przez swego zmarłego niedawno syna, prowadzi rozmowy w Waszyngtonie w sprawie ewentualnego ubiegania się o mandat Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 roku - pisze "New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d445ihy

Biden ogłosił, że decyzję w tej sprawie podejmie pod koniec lata. O prezydencką nominację Partii Demokratycznej ubiegał się już w 1988 i 2008 roku.

Według publicystki "NYT" Maureen Dowd Biden "rozmawia z przyjaciółmi, rodziną i sponsorami o dołączeniu do wyścigu". "72-letni wiceprezydent od pewnego czasu organizuje spotkania w swym domu w Waszyngtonie, podczas których rozważa pomysł rywalizowania z Hillary (Clinton, również Demokratką - PAP) w Iowa i New Hampshire", czyli w kluczowych dla wyniku wyborów tzw. swingujących stanach.

Dowd powołuje się na rozmowę, w której syn wiceprezydenta Beau Biden, wówczas umierający już na chorobę nowotworową, próbował wymóc na ojcu obietnicę, że wystartuje w wyborach. Według niej Biden był zachęcany do startu także przez swego młodszego syna Huntera. Beau Biden zmarł w maju na raka mózgu w wieku 46 lat.

d445ihy

Publicystka nowojorskiego dziennika, która w przeszłości krytycznie wypowiadała się o Hillary Clinton i jej mężu, byłym prezydencie Billu, pisze, że ewentualna kampania wyborcza Bidena może być skomplikowana ze względu na dobre relacje łączące go z Hillary i poszanowanie życzenia partii, która chce, by w Białym Domu zasiadała kobieta.

Biały Dom nie skomentował dotychczas doniesień "New York Timesa".

d445ihy

Podziel się opinią

Share

d445ihy

d445ihy
Więcej tematów