Trwa ładowanie...
12-11-2014 11:27

Nowy Tomyśl: trzyosobowa rodzina zatruła się czadem

Mimo ostrzeżeń policji i strażaków tlenek węgla znów mógł kogoś zabić. W Nowym Tomyślu czadem zatruły się trzy osoby, w tym 1,5-miesięczne dziecko.

Nowy Tomyśl: trzyosobowa rodzina zatruła się czademŹródło: straż pożarna w Nowym Tomyślu
d38rbrk
d38rbrk

W miniony weekend strażacy z Nowego Tomyśla zostali wezwani do jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Poznańskiej, gdzie u jednego z mieszkańców wystąpiły objawy zatrucia tlenkiem węgla. Jak się okazało, śmiertelnie niebezpiecznym czadem zatruła się cała rodzina - 27-letni mężczyzna, 22-letnia kobieta i 1,5-miesięczne dziecko.

- Poszkodowani zostali przetransportowani na obserwację do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Dla bezpieczeństwa z mieszkania powyżej również ewakuowano osobę dorosłą oraz dwójkę dzieci - relacjonuje Andrzej Łaciński ze straży pożarnej w Nowym Tomyślu.

Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz zbadali stężenie tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach. Jak się okazało, tlenek węgla ulatniał się z piecyka gazowego używanego w łazience.

Straż pożarna i policja apelują do wszystkich o ostrożność. Tlenek węgla jest śmiertelnie niebezpieczny, a ponieważ jest bezbarwny i bezwonny, trudno stwierdzić, że się ulatnia, jeśli nie mamy w domu zainstalowanej specjalnej czujki. Zeszłej zimy w Wielkopolsce czadem podtruło się 128 osób, a dwie z tego powodu zmarły. Rok wcześniej tlenek węgla zabił w naszym województwie aż osiem osób.

d38rbrk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38rbrk
Więcej tematów