Trwa ładowanie...
d1r4vtv

Nowy Targ. Pożar w oczyszczalni ścieków. Do Dunajca wpływają szkodliwe substancje

Do Dunajca od wczoraj wpływają nieoczyszczone ścieki. To skutek wczorajszego pożaru oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. To informacja szczególnie ważna dla wędkarzy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Nowym Targu do Dunajca wpływają ścieki. To skutek pożaru oczyszczalni
W Nowym Targu do Dunajca wpływają ścieki. To skutek pożaru oczyszczalni (iStock.com)
d1r4vtv

We wtorek rano w Nowym Targu wybuchł pożar w oczyszczalni ścieków. Strażakom udało się szybko ugasić ogień, jednak uszkodzona została rozdzielnia. Z powody braku prądu w oczyszczalni, od wczoraj do Dunajca wpływają nieoczyszczone ścieki.

Trwa akcja oczyszczania Dunajca

Akcję oczyszczania ścieków z Dunajca od wczoraj prowadzi straż pożarna ze wsparciem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i pracowników z Wód Polskich. Usuwanie ścieków koordynuje centrum zarządzania kryzysowego w Nowym Targu.

Brak zagrożenia ekologicznego

Badane są możliwe skutki wpływania ścieków do Dunajca. Do tej pory jednak nie stwierdzono zagrożenia ekologicznego. U zbadanych ryb nie wykryto zatrucia ściekami. Jednak prace na miejscu nadal trwają i pracownicy na bierząco monitorują stan wody w Dunajcu.

d1r4vtv

Informacja dla wędkarzy

W środę do oczyszczalni sprowadzono specjalny agregator zasilający, dzięki któremu oczyszczalnia znów zaczęła działać. Ścieki są ponownie filtrowane, jednak usunięcie szkód po pożarze oczyszczalni, może zająć jeszcze sporo czasu. Póki co odradzamy wędkarzom połowów na tym terenie.

Źródło: KZGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r4vtv

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

d1r4vtv

Podziel się opinią

Share
d1r4vtv
d1r4vtv
Więcej tematów