Trwa ładowanie...
d3lt0du

Nowy sondaż. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie ustępuje pierwszeństwa

Prawo i Sprawiedliwość skutecznie okupuje pierwsze miejsce w sondażach partyjnych. Nie od dziś największym dla PiS zagrożeniem jest Platforma Obywatelska. Najnowszy sondaż pokazuje smutną dla innych ugrupowań prawdę: nie liczą się w wyścigu o władzę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem wśród ugrupowań
Partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem wśród ugrupowań (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d3lt0du

PiS i PO zostawiają w tyle inne partie - wynika najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38,2 proc. badanych, na Platformę Obywatelską - 30,2 proc. respondentów. A potem długo nic.

Trzecie miejsce w sondażu zajmuje SLD. O tym, że dogania pierwszą dwójkę mówić jednak nie można. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej wskazało bowiem jedynie 8,2 proc. ankietowanych. 5,2 proc. - to z kolei wynik Kukiz,15.

Do Sejmu nie weszłyby partie: PSL (4,5 proc.), Nowoczesna (3,8 proc.), Razem (2,1 proc.), Kongres Nowej Prawicy (1 proc.) oraz Wolność (0,3 proc,), Teraz (0,3 proc.) i Zieloni (0 proc.). Stanowiska w sprawie nie zajęło natomiast 6,2 proc. pytanych.

d3lt0du

Zobacz także: PiS ugiął się przed UE. Adam Bielan zdradza powód

Premier - trochę gorzej niż lepiej

A jak radzi sobie Mateusz Morawiecki na czele rządu? - o to też zapytano Polaków. Okazuje się, że bardzo zadowolonych z pracy premiera jest 22,8 proc. pytanych. "Raczej dobrze" jest działalność ocenia 22,4 proc. respondentów.

d3lt0du

Odmiennego zdania jest 48,4 proc. badanych, z czego 27,9 proc. stanowią osoby, które wyvrały odpowiedź "zdecydowanie źle", a pozostałe 20,5 proc. to ankietowani, którzy wskazali opcję "raczej źle". Na to pytanie nie potrafiło odpowiedzieć z kolei 6,4 proc. pytanych.

   WP.PL

Sondaż został przeprowadzony w dniach 23-24 listopada 2018 roku na grupie 1100 osób. Badanie zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lt0du

Podziel się opinią

Share

d3lt0du

d3lt0du
Więcej tematów