Trwa ładowanie...
ycipk-4lc5mw

Nowy minister chwali się, że wypromował Gretę Thunberg. "Dramat"

Minister klimatu Michał Kurtyka pochwalił się, że kariera młodej aktywistki ekologicznej Grety Thunber to po części jego zasługa. "Nowy minister klimatu chwali się tym, że wypromował ikonę histerycznego klimatyzmu" – komentuje publicysta Łukasz Warzecha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg
Greta Thunberg (PAP/EPA)
ycipk-4lc5mw

- Greta Thunberg zaczęła swoja przygodę z ochroną środowiska od szczytu w Katowicach, na który ją zaprosiłem – powiedział w Radiu RMF FM Michał Kurtyka, nowy minister klimatu. - Mówiła wtedy, że niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań. Młodzi mają zawsze pewien przywilej takiego przekazu, który może z naszej perspektywy wyglądać jako uproszczony albo nawet irytować, nie mniej jednak sama obecność młodych jest ważna - podkreślił.

Na te słowa od razu zareagował Łukasz Warzecha. "Dramat. Nowy minister klimatu chwali się tym, że wypromował ikonę histerycznego klimatyzmu. (A pamiętam, jak wielbiciele PiS mnie pouczali, że to nie Polska zapraszała.) Ktoś ma jeszcze wątpliwości, po której stronie stoi PiS w tych sprawach?" – napisał na Twitterze publicysta.

ycipk-4lc5mw

Minister klimatu podkreślił, że w jego ministerstwie pracownicy są bardzo świadomi klimatycznie, a na dachu resortu stoją ule. - Jestem za tym, żebyśmy utrzymali cel miliona samochodów elektrycznych w Polsce – podkreślił Michał Kurtyka.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

ycipk-4lc5mw

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4lc5mw

ycipk-4lc5mw
ycipk-4lc5mw
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów